Zielona Brygada, czyli przedszkolaki na straży klimatu

Autor: pidd

Jest to cykl dziewięciu ilustrowanych wierszyków. W atrakcyjnej i przystępnej formie przybliża dzieciom w wieku przedszkolnym tematykę zmian klimatycznych oraz ukazujemy możliwości przeciwdziałania im przez człowieka – w szczególności przez człowieka młodego.

Cykl wierszyków obejmuje różne zagadnienia związane z klimatem i energią. Istotne tematy (np. wyczerpywanie się tradycyjnych źródeł energii, anomalie pogodowe, itp.) przewijają się w wielu miejscach, ale każdy z wierszyków koncentruje się na pojedynczej kwestii. Czasem jest to najprostsza praktyczna rada (zakręcaj kran, gaś zbędne światło), czasem spojrzenie na problem bardziej ogólny (klimat jako całość, odnawialne źródła energii). Każdy z wierszyków jest więc autonomiczną całością, ale dopiero razem dają w miarę pełny obraz, uzupełniając się i wzajemnie objaśniając. Książka dostępna –> tutaj.

Tytuł: Zielona Brygada, czyli przedszkolaki na straży klimatu
Tekst: Batkobal
Ilustracje: Agnieszka Prus
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Ministerstwo Środowiska
Rok wydania: 2010

Podobne posty

4 komentarze

BETOWERS 12 czerwca 2011 - 12:14

beautiful!!!

odpowiedź
Pani Zorro 12 czerwca 2011 - 14:37

Dostępna jest w wersji realnej?

odpowiedź
pidd 12 czerwca 2011 - 14:40

Książka została wydrukowana w nakładzie 10 000 egzemplarzy bezpłatnych i jest rozdawana przez MOŚ m.in. w przedszkolach przy okazji kampanii Klimatolubne Przedszkolaki.

odpowiedź
poza rozkładem 13 czerwca 2011 - 08:14

A ktoś słyszał o tej kampanii?
Czy zarezerwowane dla "stolycy"?

A książka – do pobrania na stronie MOŚ

odpowiedź

Napisz komentarz