Zapowiedź – Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce

Autor: pidd
 

 

 
Czternaście szczytów…
Czternaście razy osiem tysięcy metrów…
A także czternaście dróg, czternaście marzeń, czternaście zwycięstw i czternaście decyzji, nie zawsze łatwych. 

Jak przedstawić Jerzego Kukuczkę i jego pasję młodemu odbiorcy? Jak pokazać w jednej książce tak bogatą kolorystykę jego wypraw? To niełatwe zadanie, którego podjęło się po raz pierwszy w Polsce Wydawnictwo Na szczyt, zapraszając do współpracy sprawdzonych i nagradzanych twórców – autorkę Annę Czerwińską-Rydel i ilustratorkę Mariannę Oklejak.

Czytając książkę Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce będziemy towarzyszyć największemu polskiemu himalaiście w przygodach i wyprawach górskich. Podczas lektury razem z nim będziemy cieszyć się ze zdobywania szczytów i znosić trudne doświadczenia porażki. 

Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce to książka trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To fascynująca opowieść o sile marzeń i ich realizacji; o podejmowaniu trudnych decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji; o dążeniu do celu dla czegoś, ale też często pomimo wszystko. Przy lekturze tej książki wrażliwy czytelnik wiele razy się wzruszy, ale równie wiele razy się uśmiechnie. 

Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce w sposób przystępny dla młodego czytelnika ukazuje najlepsze czasy Polskiego Himalaizmu. Czasy, gdy Polacy królowali na najwyższych szczytach świata, przecierając nowe drogi, pokonując nowe trudności i zapisując się na zawsze w historii światowej wspinaczki. To książka dla ludzi ciekawych świata.
 

Tytuł: Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce 
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Na szczyt
Rok wydania: 2015
Seria: Trylogia himalajska

 

Podobne posty

Napisz komentarz