Zapowiedź – Sylaboratorium

Autor: pidd
ERUDYTA [e-ru-dy-ta] osoba o rozległej wiedzy, gruntownym wykształceniu, oczytaniu; chodząca encyklopedia jeśli słowo DEGRENGOLADA wydaje Ci się ŹDZIEBKO niejasne i masz wrażenie, że ma coś wspólnego z marmoladą… jeżeli nie masz pojęcia, co to jest PARANTELA (pewnie mogłaby się tak nazywać daleka kuzynka tarantuli) jeśli nie chcesz wyjść na OBIBOKA po prostu lubisz wiedzieć (w gruncie rzeczy – wszystko), zadajesz mnóstwo pytań, a świat wydaje Ci się miejscem niezwykle interesującym i pełnym IMPONDERABILIÓW… to daję słowo, że SYLABORATORIUM Ci się spodoba!

Nie dosyć, że to leksykon ciekawych słów, pięknie i z humorem zilustrowany przez Pawła Pawlaka, to jeszcze oprócz definicji poszczególnych wyrazów znajdziesz tu – pisane prozą lub wierszem – teksty znakomitych polskich autorów: Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy i Wojciecha Widłaka, a także wstęp Jerzego Bralczyka.

Jeśli wciąż Ci mało, na końcu leksykonu są naklejki, dzięki którym możesz stworzyć własne, do tej pory nieistniejące w polszczyźnie wyrazy. Zostań erudytą i słowotwórcą, bryluj w towarzystwie, zaskocz rówieśników, rodziców i dziadków! Naklejki w środku!

Tytuł: Sylaboratorium
Tekst: Justyna Bednarek, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Emilia Kiereś, Ewa Nowak, Zuzanna Orlińska Zofia Stanecka, prof. Jerzy Bralczyk, Mikołaj Golachowski, Marcin Wicha i Wojciech Widłak 
Ilustracje: Paweł Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Art-Egmont
Rok wydania: 2017

Podobne posty

2 komentarze

Buba z Bajdocji 9 sierpnia 2017 - 18:42

Ach!

odpowiedź
Anonimowy 15 sierpnia 2017 - 08:56

Co nie jest regułą, tytuł książki bardzo adekwatny do zawartości (nie tak łatwo wymówić już za pierwszym razem..)

odpowiedź

Napisz komentarz