Zapowiedź – Rok w mieście

Autor: pidd
Jesteśmy w mieście. Są tu kino, szkoła, restauracja, galeria sztuki, zoo, salon fryzjerski, park, kamienice, budowa, szpital, rzeka, ulice, centrum handlowe, ryneczek… O, i ile się tu dzieje! I ile tu postaci! 

Rok w mieście zawiera czternaście rozkładówek, dwanaście z nich to kolejne miesiące jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam kadr miasta z tymi samymi bohaterami, ale pokazanymi w innych warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy, w innych sytuacjach. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację postaci ułatwiającą korzystanie z książki i zabawę interaktywną. 

Szczegółowo rozrysowane rozkładówki pozwolą dzieciom oglądać książkę godzinami. Rok w mieście pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.
Tytuł: Rok w mieście

Tekst i ilustracje: Katarzyna Bogucka 
Kategoria:dla dzieci od lat 6 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2015

Książka objęta patronatem PIdD

Podobne posty

1 komentarz

Unknown 3 sierpnia 2015 - 15:55

Fantastyczna książka! Styl Boguckiej uwielbiamy od dawna. Ale jest jeszcze coś co wyróżnia tę książkę od innych książek tego typu – pokazane są tu różne relacje między bohaterami, poznajemy historie nie tylko poszczególnych postaci ale często całych rodzin. A dzięki temu książka ogromnie wciąga i można ją oglądać dłuuugie godziny 😀

odpowiedź

Napisz komentarz