Zapowiedź – Pierwsze wiersze dla…

Autor: pidd

Pierwsze wiersze dla… to nietypowa pozycja, której nie znajdziemy w księgarni – młodzi rodzice otrzymają ją na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce. 
W książce znajdziemy utwory takich poetów jak: Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa, a także Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy Józef Czechowicz. Uwagę przyciągają, specjalnie przygotowane w technice collage z tkaniny, ilustracje autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka, zaś okładka przygotowana została w dwóch wersjach – dla dziewczynki i dla chłopca. W skład wyprawki czytelniczej dla każdego Malucha wejdzie też broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka i praktyczne wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościowej literaturze dziecięcej. 
Publikacja została przygotowana w ramach kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem Mała książka – wielki człowiek, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł: Pierwsze wiersze dla…
Tekst: Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa
Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa, a także Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy
Józef Czechowicz
Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Wiek: od lat 0
Wydawnictwo: Instytut Książki 
Kampania: Mała książka – wielki człowiek
Rok wydania: 2017

Podobne posty

Napisz komentarz