Zapowiedź – Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz

Autor: pidd
 
Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz to książka tajemnicza, tak jak tajemnicza jest sama bohaterka, a także historia jej ostatniej wyprawy na szczyt Kanchendzongi – drugiej po Mount Evereście najwyższej góry w Himalajach.
Jakie skarby pod wielkim śniegiem ukrywa Kanchendzonga? Dlaczego bogowie zamieszkujący jej wierzchołek nie lubią kobiet? Co zostawiła pod szczytem największa polska himalaistka? Co łączy Himalaje, Wrocław, Warszawę i Sopot? Co wie Maria Błaszkiewicz, matka Wandy? Na te i inne pytania czytelnik znajdzie odpowiedź w nowej opowieści biograficznej pióra Anny Czerwińskiej-Rydel.
Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz to książka, która jest pierwszą próbą biografii polskiej himalaistki stworzoną specjalnie dla młodych czytelników. To fascynująca opowieść o wielkiej himalaistce, nieustraszonej kobiecie, jej dzieciństwie, dojrzewaniu, latach szkolnych i pierwszych próbach wspinaczki w górach. To historia trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony ukazująca moc marzeń i dążenie do ich realizacji, cenę wolności i sposób na jej zdobycie, radość sukcesu i smak porażki, siłę w pokonywaniu własnych słabości i trudności w walce z codziennością.
Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz podobnie jak poprzednia książka z tej serii, w sposób przystępny dla młodego czytelnika ukazuje najlepsze czasy Polskiego Himalaizmu. Czasy, gdy Polacy królowali na najwyższych szczytach świata, przecierając nowe drogi, pokonując nowe trudności i zapisując się na zawsze w historii światowej wspinaczki. To książka dla ludzi ciekawych świata.

Tytuł: Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Na szczyt
Rok wydania: 2017
Seria: Trylogia himalajska

Podobne posty

Napisz komentarz