Zapowiedź – Pampilio – nowe wydanie

Autor: pidd
W Krainie Zwierząt panował wielki głód. Najbardziej głodne były zwierzęta: Niedźwiedź Bury, Tygrys Mateusz, Kangur Hilary, Prosiaczek Łatka, Nosorożec Pałęta, Kozioł Tuman, Żółw Alojzy, i strasznie dużo innych zwierząt, że nie moglibyście ich wszystkich wyliczyć, choćbyście liczyli przez rok.
Zwierzęta biegały tu i tam po lesie, żywiąc się korzonkami roślin i gałązkami drzew i wszystkim, co popadło. Ale na próżno. Wciąż były głodne i głodne.
Pewnego dnia natknęły się na olbrzymie drzewo uginające się pod ciężarem owoców. Ale nie mogły ich zjeść, bo nie wiedziały, co to za drzewo
.

Nowe wydanie bajki o mieszkańcach Krainy Zwierząt i tajemniczym drzewie o trudnej do zapamiętania nazwie. Czy drzewo ma owoce, które można jeść? Po odpowiedź do króla Lwa Złotogrzywego wyrusza Nosorożec Pałęta, Prosiaczek Łatka, Kozioł Tuman i Żółw Alojzy. Tylko jeden z nich uratuje zwierzęta od głodu.
Wielbiciele pierwszego wydania z 1962 r. z ilustracjami Ignacego Witza nie będą zawiedzeni. Nowe opracowanie graficzne Moniki Hanulak jest smaczne jak …Pampilio.

Tytuł: Pampilio
Tekst: Irena Tuwim
Ilustracje i opracowanie graficzne: Monika Hanulak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Wytwórnia
Rok wydania: 2010

Podobne posty

Napisz komentarz