Zapowiedź – Mój tato tańczy – dzikie wygibasy

Autor: pidd

Niezwykła opowieść o relacji córki i ojca. Odkryj z dzieckiem jak radzić sobie z emocjami poprzez ruch, zabawę, dystans i poczucie humoru.

Lula jest energiczną i wesołą dziewczynką. W jej ciele mieszają się różne emocje – radość, smutek, strach, ale też ognisty gniew. Tata Filip pomaga dziewczynce poradzić sobie z jej złością, zapraszając do wspólnego tańca. Czy uda im się ja wytańczyć?

Ruch rozwija wyobraźnię i otwiera na naukę o sobie. Książka zaprasza do wspólnego tańca, który pomaga rodzicom i dzieciom w pracy z emocjami.

Zachęcam rodziców do wspólnego poruszania się z dziećmi przy ulubionej muzyce – bo nie jest ważne JAK się tańczy. NAJWAŻNIEJSZE, ŻE SIĘ TAŃCZY. Domowe wygibasy w wykonaniu małych i dużych nie podlegają sztywnym regułom techniki tanecznej. Do tej poruszającej przygody nie trzeba żadnych szczególnych umiejętności ani certyfikatów. Wystarczy zacząć: stukać piętami, wyrzucać nogi i ręce w powietrze, kołysać biodrami albo… cokolwiek przyjdzie do głowy i ciała.

Ta książka zawiera pomysły dla rodziców chcących spotkać się – w ruchu! – ze światem uczuć i przeżyć dziecka. Podpowie wielu dorosłym, jak stworzyć maluchowi przestrzeń do wyrażania również negatywnych emocji, takich jak złość  – i to w bezpieczny, ciekawy sposób.

dr Edyta Bonk, psycholożka rozwojowa

Tytuł:  Mój tato tańczy – dzikie wygibasy
Tekst: Marek Wierzbicki
Ilustracje i projekt okładki: Agnieszka Malarczyk
Konsultacja psychologiczna: dr Edyta Bonk 
Kategoria: dla dzieci od lat 3 
Wydawca: Wie Żbik 
Rok wydania: 2021

Podobne posty

Napisz komentarz