Zapowiedź – Król Maciuś Pierwszy / Król Maciuś na wyspie bezludnej

Autor: pidd
Wydawnictwo W.A.B. wznawia słynne książki o dzielnym i łagodnym władcy w nowej szacie graficznej, z ilustracjami młodej artystki – Marianny Oklejak.

Król Maciuś Pierwszy – Książka dla tych, którzy chcą rozpocząć swą przygodę z Maciusiem, jak i tych, którzy wracają do niej po latach, by przekonać się, że wciąż przemawia do wyobraźni i porusza.

Król Maciuś Pierwszy został przetłumaczony na blisko trzydzieści języków; był kilkakrotnie ekranizowany, posłużył także jako kanwa libretta opery wystawionej w 2009 w Moskwie.

Maciuś po śmierci swego ojca, króla, chcąc nie chcąc dziedziczy koronę. Ponieważ jest dzieckiem, sąsiednie państwa szybko wypowiadają mu wojnę, spodziewając się łatwego zwycięstwa. Jednak Maciuś wojnę wygrywa. Ale nie spoczywa na laurach. się rządzić mądrze i sprawiedliwie. Ale czy reformy dające równię praw dzieciom i dorosłym zapewnią mu sukces? Czy nie wzbudzą one sprzeciwu innych monarchów? I czy nie wybuchnie kolejna wojna?

Król Maciuś na wyspie bezludnej – Druga część słynnej Korczakowskiej dylogii.

Mały władca, który cudem uniknął kary śmierci, zostaje skazany na wygnanie. I w przeciwieństwie do Króla Maciusia z części pierwszej, przede wszystkim rozmyśla nad sobą i swoim miejscem w świecie. To nie oznacza, że pozostaje bezczynny – ucieka z pociągu, który wiezie go na bezludną wyspę, pojawia się na naradzie królów, przerażonych jego ucieczką, ukrywa swoją tożsamość pod przybranym imieniem, wreszcie staje przed szansą odzyskania tronu. Jak skończy się jego historia.

To nie jest opowieść wesoła, ale, jak wiadomo, człowiek wtedy dorośleje, kiedy dostaje nie tylko to, czego pragnie, ale i to, czego nigdy nie chciał. I Maciuś dobrze o tym wie.

Tytuł: Król Maciuś Pierwszy
Autor: Janusz Korczak
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2011

Tytuł: Król Maciuś na wyspie bezludnej
Autor: Janusz Korczak
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2011

Podobne posty

3 komentarze

TOMEK 18 czerwca 2011 - 10:08

SUPER!!!

odpowiedź
monina 18 czerwca 2011 - 10:53

OOOOOO!!!! KUpię na pewni, muszę polować!!! pzdr

odpowiedź
Kass 19 czerwca 2011 - 08:27

Super! Pięknie wygląda 🙂
Pozdrawiam!!

odpowiedź

Napisz komentarz