Zapowiedź – Gratka dla małego niejadka

Autor: pidd

Gratka dla małego niejadka to książka dla najmłodszych w całości poświęcona jedzeniu. Znajdziecie w niej nie tylko w humorystyczny sposób zilustrowane przepisy na smaczne dania, ale także zabawy edukacyjne, gry i inne pomysły pobudzające wyobraźnię każdego małego niejadka. Maluch nauczy się dzięki niej przyrządzać potrawy, zarówno te trudne, jak i łatwe, rozpoznawać poszczególne ich składniki, nadawać im charakterystyczne cechy. Dowie się, czym są witaminy, dlaczego należy myć warzywa, nauczy się postrzegać w jedzeniu nie tylko codzienny posiłek, ale także świetną zabawę.

Dobry nastrój udzieli się także rodzicom, gdyż książka stanowi świetny pretekst do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi w sposób niezwykle kreatywny. Ilustracje potraw, oraz niezwykli bohaterowie książki z pewnością spowodują, iż niejednemu niejadkowi pocieknie ślinka.

Projekt książki Gratka dla małego niejadka uczestniczył w wystawie Książka dobrze zaprojektowana, zacznijmy od dzieci w Katowicach w 2010 r. Ponadto zaprezentowany był na wystawie towarzyszącej Poznańskim Spotkaniom Targowym-Książka dla Dzieci i Młodzieży w 2011 roku w Salonie ilustratorów.

Tytuł: Gratka dla małego niejadka
Tekst i ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Albus
Rok wydania: 2011

Podobne posty

3 komentarze

Anna 17 marca 2011 - 22:31

Wygląda cudnie!

odpowiedź
Z Innej Bajki 18 marca 2011 - 07:11

Aż ślinka cieknie 😛

odpowiedź
Agata Ma Piec 21 marca 2011 - 11:13

rewelacja 🙂 nasze dziecko kocha fajne książeczki, a je tylko parówki, mimo że lubi gotować 😉
fantastyczny blog!

odpowiedź

Napisz komentarz