Zapowiedź – Agnieszka Osiecka dzieciom

Autor: pidd
Agnieszka Osiecka dzieciom to niezwykłe wydarzenie edytorskie. Po raz pierwszy w jednym tomie zostały zebrane utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci. Antologię dopełniają niepowtarzalne ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej i wstęp Daniela Passenta, napisany specjalnie na tę okazję.

W bajkowym świecie Agnieszki Osieckiej mieszka ptak Eugeniusz, ulepiony co prawda z gliny, ale bardzo ruchliwy, pochodzący ze Szwecji, gdzie są bracia Fińczyk, Tuńczyk i Sardyńczyk. Są dzieci w specjalnych okularach do oglądania bardzo małych snów. Są – jak zwykle u Agnieszki – jeziora mazurskie i Puszcza Piska, są mieszkańcy Mazur ze swoją kulturą i językiem, jest prawdziwa wieś Karwica Mazurska i znana tylko dzieciom Dolina Przeciągów. Jest pan Leśniczy i są niesforne pszczoły, nieraz trzeba było złapać rój, który się wyroił. Po niebie fruwa dużo ptaków i jeden samolot – Ptakowiec, syn mewy. (…)

Twórczość dla dzieci zajmuje poważne miejsce w dorobku Agnieszki Osieckiej. (…) Są to utwory dla dzieci i dla dorosłych – każdy się przy nich rozbawi i rozczuli. Bogata wyobraźnia autorki pozwala szybować po Niebie, a jej przywiązanie do miejsca, w którym żyje, pozwala stąpać po Ziemi – po Warszawie i po Mazurach.

Ze wstępu Daniela Passenta

Tytuł: Agnieszka Osiecka dzieciom
Tekst: Agnieszka Osiecka
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2010

Podobne posty

3 komentarze

Pani Zorro 14 października 2010 - 15:27

Lubię to. 😉
Szczególnie b/w

odpowiedź
mala_forma 15 października 2010 - 14:37

Fantastyczna zapowiedź!

odpowiedź
Unknown 22 grudnia 2010 - 10:04

Ilustracje rzeczywiście są piękne, ale opowiadania jeszcze piękniejsze.

odpowiedź

Napisz komentarz