Wznowienie – Sen, który odszedł

Autor: pidd

Poetycka bajka dla najmłodszych rozgrywająca się w scenerii snu. Jej bohaterowie – mały Tomek i jego pluszowy zając, Filip, wyruszają na poszukiwanie snu, napotykając na swojej drodze wielu intrygujących nieznajomych. Będą przesłuchiwani przez Policjanta – służbistę, zaprzyjaźnią się z wąsatym Kotem, zawrą znajomość z sowami o wielkich oczach. Wreszcie tajemniczy Pan w Kapeluszu wskaże im właściwy pociąg, który dowiezie ich bezpiecznie do domu. Tam będą czekały na Tomka pyszne babcine ciasteczka, a na Filipa – chrupiąca marchewka. Zaś na nich obu – smaczny sen!

Oniryczny nastrój i paradoksalny humor tej sennej fantazji przywodzą na myśl Alicję w Krainie Czarów. Dopełnieniem tekstu są magiczne, błękitno-szafirowo-granatowe ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło, doskonale oddające niezwykły klimat tej bajkowej wyprawy w krainę snu.

Ilustracje do tej książki doczekały się już prestiżowych nagród: zostały wpisane na Międzynarodową Listę H.Ch. Andersena przez Polską Sekcję IBBY, otrzymały medal na międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie w 2001 r. Książka zaś została wyróżniona przez PTWK w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2001.

Tytuł: Sen, który odszedł
Autor: Anna Onichimowska
Ilustracje: Krystyna Lipka-Sztarbałło
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Ezop
Rok wydania: 2011

Podobne posty

1 komentarz

aneta 14 października 2011 - 21:45

Super. Gdybym nie miała – kupiłabym natychmiast!!! Od razu wrzucam na listę polecanych przez Cała Polska Czyta Dzieciom.

odpowiedź

Napisz komentarz