Wystawa – Janosch dzieciom

Autor: pidd
Galeria Rondo Sztuki w Katowicach zaprasza na wystawę grafik i ilustracji do książek dla dzieci autorstwa Janoscha, człowieka-legendy, artystycznego fenomenu, niezwykle popularnego na całym świecie autora. W Polsce książki Janoscha wydaje wydawnictwo Znak.

Zasadniczą część ekspozycji w katowickim Rondzie Sztuki tworzą kolorowe akwaforty, które powstały przy współpracy Janoscha z Wydawnictwem Merlin w Gifkendorf. Jej uzupełnieniem są reprodukcje z ilustracji książek dla dzieci oraz druki z motywami z jego bajek (plakaty, pocztówki, malowanki), zabawki, różne wydania książek, filmy DVD. Podczas ekspozycji wyświetlany jest film animowany Godzina snów Janoscha.

Wystawa to także gratka dla kolekcjonerów twórczości artysty. Na jednej ze ścian zawisły grafiki Janoscha, które od dzisiaj będzie można kupić. Kosztują około 700-800 zł.

Wystawa potrwa do 23 maja.

A w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora Kubuś spektakl Wujek Puszkin, dobry niedźwiedź Janoscha w adaptacji i reżyserii Ewy Sokół-Maleszy.

Opowieść o Misiu i Tygrysku, którzy opuszczają dom i wyruszają do Hamburga, by za sprawą wujka Puszkina, co listy z podróży śle, poznać szczęście całego świata.

Podobne posty

Napisz komentarz