Wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego

Autor: pidd

Miejsce wydarzenia: NCK – Ratusz Staromiejski, Gdańsk
Wernisaż: 14.01.2022, godz. 18.00
Wystawa czynna: 15.01-08.02.2022, codziennie w godz. 9.00-18.00
Wstęp: wolny

Unikatowa wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego (1929-1976) prezentująca oryginały prac artysty wykonane do książek: Cudowna podróż Selmy Lagerlöf i Zielony kałamarz Franciszka Fenikowskiego. Artysta powszechnie znany pokoleniom Polaków, choćby z nowszej wersji Elementarza Mariana Falskiego, czy Rogasia z Doliny Roztoki i kilkuset innych książek przez niego opracowanych graficznie pozostaje nieustannie jednym z największych mistrzów ilustracji. Możliwość obejrzenia oryginałów jego prac z bliska stanowić będzie zapewne dla czytelnika w każdym przedziale wiekowym absolutną radość.

Dzięki uprzejmości Joanny Grabiańskiej, wdowy po artyście zaprezentowane zostaną oryginały prac artysty. Pani Grabiańska będzie również obecna na wernisażu.

Janusz Grabiański

Artysta grafik, ilustrator książek i serii wydawniczych, projektant plakatów, kart i znaczków pocztowych. Główny nurt jego twórczości stanowiły ilustracje do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Urodził się 24 lipca 1929 roku w Szamotułach, zmarł 20 października 1976 roku w Warszawie.

Podobne posty

Napisz komentarz