Wielkie pytania małych ludzi

Autor: pidd
Jak smakuje chmura?
Co by się stało z Ziemią, gdyby wpadła do czarnej dziury?
Dlaczego nie można się samemu połaskotać?
Dlaczego muzyka wesoła jest wesoła, a smutna – smutna? 
Jak wygląda nic? 
Po co żyjemy, skoro umieramy? 
To pytania najbardziej wnikliwych filozofów, badaczy, obserwatorów zjawisk tego świata i wszechświata. To pytania dzieci. To Wielkie pytania małych ludzi

Tylko dzieci i geniusze nie boją się zadawać najtrudniejszych pytań i dziwić zjawiskom, które uchodzą uwadze większości dorosłych – mówi w swojej nowej książce Wojciech Mikołuszko, autor bestsellerów Tato, a po co?, Tato, a dlaczego?. Tym razem mierzy się z 51 nowymi Wielkimi pytaniami małych ludzi. Choć zadały je dzieci i czasami brzmią bardzo nie naukowo, każde z nich okazuje się kluczowe dla zrozumienia świata, w którym żyjemy. Nad odpowiedziami od wielu lat, a czasami od wieków głowią się najtęższe umysły ludzkości. Autor w pocie czoła przeszukuje książki, naukowe czasopisma, rozmawia z badaczami i popularyzatorami nauki, by udzielić jak najprawdziwszych i najbardziej aktualnych odpowiedzi. Nie ma dla niego pytań zbyt prostych, ani zbyt naiwnych. W każdym jest do odkrycia jakaś niezwykła, zaskakująca prawda. Dzięki temu książka Wojciecha Mikołuszki nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość świata, ale wciąż na nowo ją rozbudza. 
Joanna Rzezak, autorka ilustracji, opatrzyła tekst dodatkową, równoległą narracją, pełną przystępnych schematów i infografik, obrazkowych gier i zabaw. 

Książka Wielkie pytania małych ludzi zainspirowała rubryka pod tym samym tytułem, która ukazuje się co piątek w Gazecie Wyborczej. Pytania zadają w niej same dzieci. 

Tytuł: Wielkie pytania małych ludzi
Tekst: Wojciech Mikołuszko
Ilustracje: Joanna Rzezak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2014

Podobne posty

Napisz komentarz