Silent Book Contest 2015 – międzynarodowy konkurs dla ilustratorów

Autor: pidd
Miasto Mulazzo i Stowarzyszenie Montereggio Paese dei Librai, IOB International Organisation of Book Towns przy wsparciu wydawnictwa Carthusia i we współpracy z włoską sekcją IBBY oraz Targami Książki Dziecięcej w Bolonii, zaprasza do udziału w drugiej edycji międzynarodowego konkursu SILENT BOOK CONTEST. Konkursu dedykowanego książce obrazowej – ilustrowanej książce bez słów. 

2015 SILENT BOOK CONTEST przewiduje nagrodę pieniężną i publikację oryginalnie zilustrowanej i wcześniej niepublikowanej książki, która została stworzona wyłącznie za pośrednictwem narracji obrazami. Wierząc, że język książek obrazowych nie jest w żaden sposób wtórnym w stosunku do języka pisanego, że ma uniwersalną moc i potencjał, które przekraczają wszelkie bariery języka czy gatunku, SILENT BOOK CONTEST zaprasza autorów i ilustratorów do konkursu na projekt książki opartej wyłącznie na historii opowiedzianej obrazami, na dowolny temat i przeznaczonej dla szerokiego i zróżnicowanego kręgu czytelników, niezależnie od pochodzenia i wieku. 

Spośród projektów książek nadesłanych na konkurs do 10 stycznia 2015 r. międzynarodowe jury wybierze od pięciu do dziesięciu finalistów, których nazwiska zostaną ogłoszone w czasie Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 4.500 EUR (jako zaliczka z umowy wydawniczej) – książka ta zostanie wydana przez wydawnictwo Carthusia. Książka zostanie zaprezentowana w czasie uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się w sierpniu 2015 roku w Montereggio di Mulazzo.

Szczegóły 2015 SILENT BOOK CONTEST >> klik!

Zwycięzcą 2014 SILENT BOOK CONTEST został Brian Fitzgerald z Irlandii z książką pt. BOUNCE.

Projekty finalistów do obejrzenia:

CURIOUS THINGS INSIDE – Soojin Park – Południowa Korea
L’UOVO DI COLOMBO – Michele Braschi – Włochy
ORIZZONTI – Paola Formica – Włochy
THE LADY BUG RACEAmy Nielander – Stany Zjednoczone
THE LAST GOODBYEYuan Pan – Chiny
THE SABER TOOTHED FLY – Manuel Cruz – Portugalia

Podobne posty

Napisz komentarz