Praga Gada – Zilustruj praskie gawędy

Autor: pidd
Praga Gada to projekt społeczno-artystyczny polegający na nagraniu rozmów z Prażanami, zamieszeniu w sieci najciekawszych fragmentów oraz zilustrowaniu ich przez młodych Warszawiaków, a wiec może także przez Ciebie? Projekt wieńczy bowiem wystawa ilustracji w Koneserze.

Dziesięciu wspaniałych studentów etnologii UW – wolontariuszy Fundacji Animacja przez cały 2010 rok niestrudzenie przemierzało prawobrzeżną Warszawę wzdłuż i wszerz. Z każdej wyprawy wracali z cennym łupem – z niecodzienną historią z życia wziętą.

Na stronie Praga Gada znajdziecie docelowo 99 takich niezwykłych epizodów z dzieciństwa i młodości seniorów z prawobrzeżnej Warszawy. Zaskakujących, intrygujących, a nawet kontrowersyjnych. Już dziś możecie posłuchać, jak mali Prażanie walczyli z Oddziałem Wehrmachtu na strumienie wody. Czy też o monstrualnym torcie dla Stalina z Wedlowskiej fabryki. A może o bananowej młodzieży z Targowej?

Jeśli któryś z epizodów wzbudzi w Was emocje – nie zwlekajcie! Stwórzcie dzieło plastyczne. Najciekawsze prace zostaną pokazane na wystawie w Koneserze przy ul. Ząbkowskiej już w grudniu 2010. A wszystkie jakie nadejdą na stronie projektu. Rysunki, obrazy i fotografie organizatorzy przyjmują do 9.12.2010r. Projekt realizuje Fundacja Animacja przy współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi.

Szczegóły na stronie Praga Gada.

Podobne posty

Napisz komentarz