Nowość – Ziemia

Autor: pidd

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

WIATR, WODA, OGIEŃ, a teraz też ZIEMIA to zestaw obowiązkowy dla każdego, kto interesuje się KLIMATEM i EKOLOGIĄ. 4 książki w prosty sposób opowiadają i pokazują złożone mechanizmy, które rządzą naturą. Jeśli chcesz wiedzieć, skąd pochodzi to, co jesz, musisz pochylić się i spojrzeć pod nogi. Drzewa i trawy, warzywa i owoce czerpią pokarm z ziemi. Jeśli jest zanieczyszczona, skażone zostaną i rośliny, i pasące się na nich zwierzęta. A wtedy szkodliwe substancje znajdą się również na twoim talerzu! Z tej książki dowiesz się więcej o ziemi – glebie. Zobaczysz też, że jest ona jedynie naskórkiem Ziemi – planety. A jak powstał nasz błękitny glob? Jak się zmieniał i jak zmienia się nadal? Jakie kryje skarby? Jak korzysta z nich człowiek? Nasza planeta czeka, byś o nią zadbał, a dbałość zaczyna się od wiedzy.

Po WIETRZE, WODZIE i OGNIU nadszedł czas na ZIEMIĘ, ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach! Autorka prowadzi warsztaty w szkołach i bibliotekach dla klas 3-5. Kontakt: askowronska@muchomor.pl z hasłem warsztaty.

Tytuł: Ziemia
Tekst: Anna Tyczyńska-Skowrońska
Opracowanie graficzne: Acapulco Studio
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2022

Podobne posty