Nowość – Wielcy wynalazcy

Autor: pidd
Bez niego nie byłoby epoki renesansu, nowoczesnej nauki i kultury, bo nie byłoby książek. Nawet tej, którą trzymacie w rękach. O kim mowa? Oczywiście o Janie Gutenbergu, dzięki któremu mamy druk. Kto na dobre rozświetlił mrok? Dokonał tego Thomas Edison, wynalazca żarówki. Jaki byłby dziś świat, gdyby nie wielcy ludzie, którzy wynaleźli druk, aparat rentgenowski, telefon, samochód czy leki? Kim byli? Od kiedy ludzkość może korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw?

Wielcy wynalazcy, czyli historia kilkudziesięciu geniuszy, którzy na dobre odmienili świat. To opowieść o wizjonerach, którzy swoim pomysłom nadali realny kształt, a marzeniom poświęcili życie.

Wielcy wynalazcy to skarbnica wiedzy ujęta w 4 rozdziałach: Rewolucjoniści, Władcy światła i elektryczności, Mistrzowie podróży i Na zdrowie. Jest to 2. tom serii Wielcy ludzie – cyklu, który poświęcony jest wybitnym postaciom. W książce znajdziemy sylwetki m.in. takich wynalazców jak: Alfred Nobel, Benjamin Franklin, Nikola Tesla, Henry Ford czy Alexander Fleming.
Tytuł: Wielcy wynalazcy
Tekst: Marcin Jamkowski
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2017
Seria: Wielcy ludzie
Książka objęta patronatem PIdD

Podobne posty

Napisz komentarz