Nowość – Skaczący Myszka

Autor: pidd
Nakładem Biura Literackiego ukazała się jego nowa książka dla dzieci – Skaczący Myszka w tłumaczeniu Piotra Sommera, z ilustracjami Julity Nowosad – zwyciężczyni konkursu na projekt książki Skaczący Myszka zorganizowanego przez Biuro Literackie i Katedrę Projektowania Graficznego wrocławskiej ASP.


Opowiadania, podobnie jak autobusy, podróżują… – pisze we wstępie do Skaczącego Myszki Brian Patten. I ta historia nie jest żadnym wyjątkiem. Opowiedziała mi ją znajoma, kiedy jechaliśmy razem przez Dublin, na górnym pomoście miejskiego autobusu. Był bezbarwny zimowy wieczór, zimny i wilgotny, ale kiedy słuchałem opowiadania, chłód i szarość świata po drugiej stronie szyby zacierały się.


We wszystkich takich opowiadaniach, czy to afrykańskich, czy to amerykańsko-indiańskich, czy też sufickich, obok samej fabuły kryje się pewna nauka. Być może jedna z ‘nauk’ Skaczącego Myszki polega na tym, że wszystkie stworzenia są częścią całości, że wzajemnie na siebie oddziaływują, że sobie nawzajem dają i biorą od siebie, bez względu na to, jak mało ważne mogą wydawać się na początku. – pisze Patten.


Skaczący Myszka to już druga książka dla dzieci Briana Patrtena wydana przez Biuro Literackie. Wcześniej nakładem wrocławskiego wydawnictwa ukazał się bardzo dobrze przyjęty tom Słoń i kwiat.


Tytuł: Skaczący Myszka
Tekst: Brian Patten
Ilustracje: Julita Nowosad
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Biuro Literackie
Rok wydania: 2011

Podobne posty

Napisz komentarz