Nowość – Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty. Liczby Kultury

Autor: pidd

Ten, kto powiedział, że nie ma głupich pytań, zapewne dobrze pamiętał swoje dzieciństwo i tysiące pytań i wątpliwości, jakie co dzień nasuwają się dziecku i jakimi zasypuje ono swoje otoczenie. Tak jest, od kiedy człowiek nauczył się mówić. I chociaż nie dowiemy się pewnie nigdy, jak to pierwsze pytanie brzmiało, to wielu z rodziców zapewne założyłoby się, że zadało je właśnie dziecko… 


Są pytania zabawne, są kłopotliwe, są też i takie, na które nie umiemy odpowiedzieć – niby coś wiemy intuicyjnie, znamy nawet jakieś bardzo mądre i skomplikowane definicje, ale jak to przekazać sześcio- czy dziewięciolatkowi? 

Książka Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty. Liczby Kultury nie tylko zawiera garść definicji z dziedziny szeroko pojmowanej socjologii, przystosowanych dla 6-10 latków, ale też podsuwa rodzicom sposób, jak tłumaczyć przeróżne pojęcia, żeby były dla dzieci zrozumiałe i żeby cała rodzina dobrze się przy tym bawiła. 

Autorka – profesor Anna Karwińska – jest bowiem nie tylko znaną i cenioną socjolog, ale od wielu lat tworzy dla dzieci: zarówno książki, jak i spektakle teatralne, oraz pracuje z nimi prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym. 
Podgląd >> klik
Tytuł: Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty. Liczby Kultury
Tekst: Anna Karwińska
Ilustracje: Jan Bajtlik
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury 
Rok wydania: 2013

Podobne posty

1 komentarz

-E.W. 13 stycznia 2014 - 17:26

Piękna graficzna robota!

odpowiedź

Napisz komentarz