Nowość – Neska i srebrny talizman

Autor: pidd

Nad Doliną Mgieł unoszą się opary złej energii produkowane przez tajemnicze, ohydne Monstrum. Radość i beztroskę sympatycznych mieszkańców krainy Ailarips zaczyna wypierać strach. Pojawia się dręczyciel Wil, a niewielkie tęczowce stają się niewolnikami.

Tytułowa Neska nie czuje się szczęśliwa: z powodu częstych przeprowadzek rodziców musi wciąż zmieniać szkołę, nie ma przyjaciół, a na domiar utrapień nie lubi swego prawdziwego imienia (jakiego, dowiecie się z książki). Z codzienności nieoczekiwanie wyrywa ją przypadek: Neska otwiera magiczny parasol, który czasowym tunelem przenosi ją do Ailarips, w sam środek dziejowej zawieruchy. Przezwyciężając swe lęki, dzielna dziewczyna rusza na pomoc tęczowcom. Misja jest niebezpieczna, a jej wynik niepewny. Neska jest silna i inteligentna. Ale czy to wystarczy? Jeśli się podda i zrezygnuje z wykonania zadania, zachwieje się równowaga pomiędzy naszym światem a krainą Ailarips, a w ludzkich sercach zamieszka zło.

Podczas wędrówki Neska zdobędzie przyjaciół: fruwającego kucharza Hanaka, Książniczki opiekujące się biblioteką żywych ksiąg, enigmatyczną, mądrą Sofiję, Kota Otwierającego Drzwi, tęczowce i wielu innych. Czytając o nich, będziecie mieli świat Ailarips na wyciągnięcie ręki i weźmiecie udział w tej niezwykłej misji.

Uważny czytelnik rozpozna w Nesce jedną z bohaterek powieści Historia srebrnego talizmanu. Pamiętacie przygody Michała w Mieście Zapomnienia i dziewczynę, którą tam spotkał? Gdyby nie ona, prawdopodobnie nie udałoby mu się wypełnić powierzonego mu zadania.

Tytuł: Neska i srebrny talizman
Tekst: Joanna M. Chmielewska
Ilustracje: Adam Pękalski
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: AMEA
Rok wydania: 2011

W piątek, od 12.00 do 14.00 na I Targach Książki dla Dzieci w Krakowi wydawnictwo Amea gościć będzie Joannę M. Chmielewską, autorkę książek: Historia srebrnego talizmanu oraz Neska i srebrny talizman.

Podobne posty

Napisz komentarz