Nowość – Którędy do gwiazd

Autor: pidd
Którędy do gwiazd Anny Czerwińskiej-Rydel z ilustracjami Marty Ignerskiej to prawdziwie feministyczna biografia. Anna Czerwińska-Rydel przenosi nas do XVII wiecznego Gdańska, gdzie spotykamy niezwykłą, jak na tamte czasy kobietę, zafascynowaną kosmosem i zdecydowaną by łączyć życie rodzinne z naukowymi badaniami.

Elżbieta Koopmann Heweliusz, pierwsza kobieta astronom. Nie tylko asystowała swojemu mężowi w obserwacjach astronomicznych, ale sama również obsługiwała instrumenty pomiarowe, spisywała i kompletowała katalog gwiazd, a także dokonywała części obliczeń. Była pierwszą kobietą astronom, która korespondowała z europejskimi uczonymi i pisała wraz z mężem rozprawy naukowe.

Marta Ignerska – autorka ilustracji – tworzy postać kobiety-rakiety, która łączy miłość do gwiazd z miłością do męża i dzieci. Dzięki dwutorowej narracji poznajemy najpierw tekst a potem zanurzamy się w obrazach pełnych niezwykłej energii.

Którędy do gwiazd wydawnictwa Muchomor po raz kolejny dowodzi, że historia może być fascynująca, a XVII wieczna bohaterka zaskakująco współczesna.

Tytuł: Którędy do gwiazd
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Marta Ignerska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2014

Podobne posty

Napisz komentarz