Nowość – Kto to jest artysta?

Autor: piddZwiedzając muzea i galerie, zastanawiamy się, kim był człowiek, który wykonał daną pracę. Co nim powodowało, że sięgnął po pędzel, dłuto czy kamerę filmową?


Gdy patrzymy na rysunki dzieci, czujemy, że ktoś ma talent, postrzega rzeczywistość inaczej, ma bujną wyobraźnię. Ale czy to znaczy, że jest artystą? Czy może raczej dobrym materiałem na artystę? Każde dziecko w przedszkolu tworzy. Ale chwalone jest często za poprawne odwzorowanie rzeczywistości, a nie za własny pomysł. Bywa tak, że premiowana jest zręczność, a nie oryginalność.
Kto to jest artysta? to książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym, która na przykładzie dzieł polskiej sztuki współczesnej pokazuje, czym zajmuje się artysta i co składa się na bycie artystą. Czytając prosty tekst, dziecko ma kontakt z konkretnymi dziełami sztuki. Dzięki oryginalnej oprawie graficznej i typografii książka sama w sobie jest dziełem sztuki.


Książka nie jest przeznaczona do sprzedaży. Dostępna w księgarni Zachęty. Książkę można także zamówić pisząc na adres: ktotojestartysta@zacheta.art.pl


Publikacja sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł: Kto to jest artysta? 
Koncepcja i opracowanie graficzne: Zofia Dubowska
Opracowanie graficzne: Jan Bajtlik
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Rok wydania: 2013

Podobne posty

Napisz komentarz