Nowość – Kosmonautka

Autor: pidd
Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień zarządza finansami (prezeska banku), wydaje rozkazy swoim podwładnym (generałka), tworzy przestrzeń wspólną (architektka) czy też zajmuje się duchowością (pastorka). Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwa rzadkość! Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą, prof. UW, Mirosławem Bańko i są poprawnie zbudowane, mimo że niektórych używa się bardzo rzadko lub nie używa wcale. Mamy nadzieję, że z czasem formy te wejdą do powszechnego użytku. 

Tom I serii PILOTKA W serii planowane jest wydanie 4 tomów, każdy prezentujący 12 profesji. To książki wzmacniające rodzinę. Z jednej strony wychodzą naprzeciw zmianom społecznym i językowym, z drugiej pokazują dzieciom, że kosmonauta czy architekt może też być kobietą. Warto przygotować w naszej świadomości, ale też i w języku polskim, miejsce dla pracujących kobiet. Warto też pokazać dzieciom, że mogą podążać za swoimi marzeniami! Jednoznacznie pozytywny przekaz! Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko dzieci. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!

Tytuł: Kosmonautka

Tekst: Piotr Wawrzeniuk

Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Poławiacze Pereł
Rok wydania: 2014
Seria: Pilotka
Książka objęta patronatem PIdD

Podobne posty

1 komentarz

Unknown 18 marca 2014 - 07:37

We Włoszech (gdzie mieszkam) nie ma niestety takiej wrażliwości na równość płci… czasami naprawdę bardzo brakuje mi Polski…

odpowiedź

Napisz komentarz