Nowość – Jan Brzechwa dzieciom

Autor: pidd

Wyjątkowy zbiór utworów znakomitego poety, wydany z okazji dziewięćdziesięciolecia Wydawnictwa Nasza Księgarnia, ze wspaniałymi ilustracjami Joanny Rusinek.

Jan Brzechwa stworzył wiele niezwykłych postaci, które cieszą i śmieszą kilka pokoleń dzieci i dorosłych. Jest wśród tych postaci Pchła Szachrajka, wesoła swawolnica, jest lis Witalis, spryciarz i przechera, jest i korsarz Palemon, i Pan Soczewka, który zawędrował na Księżyc… Jan Brzechwa był królem wyobraźni i królem ludzkich serc, potrafił wzruszać i bawić do łez, pozwalał się śmiać z ludzkich wad, śmiesznostek, przywar – a tych bohaterowie jego utworów mieli wiele! (…) Wszystkie te postaci są po prostu niezwykłe, szalone, pełne radości życia. Ludzkie i zwierzęce przywary poeta traktuje z przymrużeniem oka, nikogo i za nic nie piętnuje, nie potępia, patrzy na świat z rozbawieniem, śmieje się ze wszystkiego – i tym śmiechem zaraża czytelników. Śmieje się nie tylko z innych, również z samego siebie – a to najtrudniejsza sztuka.

prof. Grzegorz Leszczyński

Tytuł: Jan Brzechwa dzieciom
Tekst: Jan Brzechwa
Ilustracje: Joanna Rusinek
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011

Podobne posty

2 komentarze

WV 2 grudnia 2011 - 18:11

Niesamowicie~

odpowiedź
magdalena 9 grudnia 2011 - 23:11

Gdy wzięłam to przepiękne wydanie do ręki, odżyły wspomnienia. Jak zasiadałyśmy z mamą do "wspólnego" czytania. Jak pasjonowały mnie te historyjki. Każde dziecko powinno mieć szanse przeżyć takie wyjątkowe chwile.

odpowiedź

Napisz komentarz