Nowość – Cztery kąty i kot piąty

Autor: pidd
Opowiedziane wierszem i obrazem historie codzienne i odświętne, podróżne i dobranocne, na czekanie i rozmyślanie, a nawet na strachy z szafy. W nich między wersami i ilustracjami ukryta jest… prawdziwa magia.

Opowieść, zaczyna się od białej kartki, jak większość bajek. Potem splatają się ze sobą losy mamy i taty, babci, dziadka, córki i synka i tajemniczych postaci, które pojawiają się znienacka. Tu nagle wyskakuje dama z kasztana, tak przychodzi pan Marzec lub myszka, gość wigilijny lub lale, które wydają bal. Zmieniają się pory roku, czas mija, a autorka baje baśń, która skłania do pytania i szukania odpowiedzi. Zaprasza do zabawy słowami i puszczenia wodzów fantazji, nie tylko od święta.

Czego księżyc szuka nocą w ogrodzie? Kim jest dama z kasztana? I czy jeden kot może być bardziej koci, niż drugi? Odpowiedzi ukryte są w wierszach, choć każdy może poszukać też własnych…

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe ilustracje Piotra Dumały, znanego reżysera, scenarzysty i autora filmów animowanych. Niezwykle oryginalne i emocjonalne – wykonane są nietypową skrobaną techniką wymyśloną na cele animacji filmowej i pierwszy raz użytą w książce. Wszystkie namalowane są na tabliczkach z gipsu. W ten sposób powstały między innymi filmy: Latające włosy, Łagodna, Ściany, Wolność nogi, Franz Kafka i Zbrodnia i kara oraz szereg czołówek telewizyjnych, w tym zwiastuny MTV Europe. To jego książkowy debiut.

Warstwę graficzną książki opracowało Acapulco Studio.

Tytuł: Cztery kąty i kot piąty
Tekst: Jadwiga Hockuba
Ilustracje: Piotr Dumała
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Widnokrąg

Rok wydania: 2018

Podobne posty

Napisz komentarz