Nowość – Bajki nasenne

Autor: pidd

Bajki nasenne Marka i Marty Niwaldów to nie klasyczne bajki, do jakich przyzwyczaiła nas kultura: występujące w nich zwierzęta są w większości realne, a nie ezopowo-alegoryczne (poza muchami w nosie, które przyleciały z języka). Nie ma w nich morałów, nie kończą się Beethovenowską codą, nie ma tu też magii ani nadprzyrodzonych mocy. Bohaterowie nie doznają cudownej przemiany i nie „żyją długo i szczęśliwie”. Świat jest piękny, ale bywa okrutny, a my nie mamy na to wpływu. Narrator nie udaje, że jest wszechwiedzący, bo byłby niewiarygodny. Po prostu nie wie, co było dalej. Nie dopowiada, zostawia pole do domysłów, które mogą rozwinąć się w sen.
Ale te bajki nie tylko przygotowują do bycia–w–śnie. One też przygotowują do bycia–w–świecie.
Michał Rusinek (z przedmowy)

Jest to projekt charytatywny: całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tytuł: Bajki nasenne
Tekst: Marek Niwald i Marta Niwald
Ilustracje: Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Joanna Concejo, Maria Concejo Iwankowicz, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Daniel de Latour, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Ela Wasiuczyńska
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Tu się czyta
Rok wydania: 2021

Podobne posty

Napisz komentarz