Mała rzecz a cieszy – wystawa ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak w Bolkowie

Autor: pidd

Mieliście kiedyś tak, że obrazy z dzieciństwa zapisały się wam w pamięci niczym fotografie? Wracając wspomnieniem w najmniej oczekiwanej chwili przypominają o swoim istnieniu. Niecodzienne wydarzenie, które ma szansę być właśnie takim wspomnieniem szykuje się w Bolkowie. Wystawa ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak Mała rzecz a cieszy w Bolkowskiej Galerii Ars Et Historia dostarczy estetycznych doznań.

Kim jest Magdalena?

Mieszka i pracuje w Jaworze. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ilustruje i projektuje książki, tworzy również rysunek satyryczny. Od 2007 roku współpracuje z wieloma wydawnictwami (m.in. Nasza Księgarnia, Literatura, Egmont, Dwukropek), a efektem tej pracy jest zilustrowanie kilkudziesięciu książek. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
2014  Książka Ksenia. O dziewczynce, która połykała literki i miała tylko jedną głowę tekst: Marta Talacha, ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak, znalazła się na liście finałowej pierwszej edycji Międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.
2015 – Nagroda specjalna XVII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny DEBIUT, Zielona Góra.
 Książka Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, została nominowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016

Wydarzenie otwiera inicjatywę GRAtka Bolków w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura.

Podobne posty