Konkurs – Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci – 5. edycja

Autor: pidd
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach już po raz 5-ty organizuje konkurs poświęcony projektowaniu ilustracji i książek dla dzieci, adresowany do studentów i absolwentów uczelni i kierunków artystycznych szkolnictwa wyższego zarówno z kraju jak i zza granicy (z roczników 2014–2015). 


Założeniem konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest przegląd ilustracji i książek przeznaczonych dla dzieci, a także zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci, jak również promocja młodych twórców na rynku wydawniczym. W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika. Można zgłaszać ilustracje, rozkładówki z ilustracją i tekstem, makiety książek, a także aplikacje książkowe! Prace będzie oceniać grono specjalistów zawodowo związanych z rynkiem książki dla dzieci.Udział w konkursie, jak i we wszystkich wydarzeniach jest wolny i nieodpłatny.Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursu do pobrania na stronie organizatorów >>
http://www.asp.katowice.pl/zo…/ksiazka-dobrze-zaprojektowana|


Termin zgłaszania prac >> 11 kwietnia 2016 r. (decyduje data wpłynięcia przesyłki pocztowej) 


Pula nagród: 10.500 zł 


Organizatorzy >>

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki


Kuratorka >> Anna Machwic
Sekretarz: Karolina Kornek (kkornek@asp.katowice.pl)


Tradycyjnie już, tej edycji Książki dobrze zaprojektowanej… towarzyszyć będzie wystawa Mistrza Polskiej Ilustracji. W roku 2016 będzie to Mistrzyni – Iwona Chmielewska!

Podobne posty

Napisz komentarz