Konkurs dla ilustratorów – Tapirulan 2015

Autor: pidd
Włoskie Stowarzyszenie Kulturalne Tapirulan zaprasza do udziału w dziesiątej edycji międzynarodowego konkursu dla ilustratorów. 

Tematem tegorocznej edycji jest: X – jak litera X, X – jak rzymskie 10, jak tajemnicze X, X – jak wiele innych rzeczy … to tylko niektóre z interpretacji, dla tych, którzy zasiądą do pracy i prześlą swoje ilustracje na konkurs. 

Technika wykonania: dowolna

Format pracy konkursowej to kwadrat o wymiarach nie mniejszych niż 25×25 cm i nie większe niż 40×40 cm. Jeżeli praca jest w ramce, to nie powinna być ona grubsza niż 3 mm. W przypadku obrazu cyfrowego powinien mieć on 31×31 cm (300 dpi – format JPG – najlepsza jakość). 

Każdy kandydat może zgłosić tylko jedną zupełnie nową pracę.

Wpisowe wynosi: 10 EUR (ok. 40 PLN). 

Prace należy przesłać do piątku 17 października 2014 r.

Prace wysłane pocztą muszą dotrzeć przed lub tego samego dnia!

W konkursie mogą wziąć udział artyści z całego świata. Nie ma limitu wieku, jednak niepełnoletni kandydaci potrzebują pisemnej zgody rodziców. 

Pierwszą nagrodę w wysokości 2.000 EUR (ok. 8.000 PLN) zostaną wręczone podczas otwarcia wystawy w Cremonie we Włoszech. 

Co więcej, jury wybierze 40 prac, które mają być opublikowane w katalogu i będą prezentowane na dwóch wystawach, spośród tych 40 prac wybranych zostanie 12, które zostaną opublikowane w formie kalndarza Tapirulan. 

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy także będą mogli wybrać swoją ulubioną pracę. Artyście, który otrzyma najwięcej głosów zostanie przyznana nagroda w wysokości 500 EUR (ok. 2.000 PLN).

Więcej informacji na stronie: klik! lub pod adresem: calendario@tapirulan.it

Na zachętę podsumowanie zeszłorocznej edycji konkursu, kiedy tematem przewodnim był Eden.

Podobne posty

Napisz komentarz