Kalendarz 2011 – Pan Kuleczka

Autor: pidd

Przez kolejny, 2011 rok, mamy szansę cieszyć się ciepłymi, kolorowymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej, której towarzyszą czasem filozoficzne, czasem wesołe, a czasem ironicznie – choć zawsze mądre – komentarze Wojciecha Widłaka wcielającego się w książkowe postaci.


Kalendarz – jak zwykle – pełen skarbów: naklejek, kolorowych obrazków, historyjek i atmosfery, która sprawia, że zarówno pięć książek, jak i dwa audiobooki wywołują uśmiechy na twarzach coraz to nowych wielbicieli wesołej rodzinki!

Pan Kuleczka 2011. Kalendarz z naklejkami*
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo: Media Rodzina

*Do kalendarza dołączonych jest 96 naklejek do umieszczania w ważne (albo zwyczajne-niezwyczajne) dni!

Podobne posty

9 komentarzy

aneta 1 stycznia 2011 - 22:34

Wczoraj wysłałam męża do skrzynki, żeby sprawdził, czy coś nie tam nie kryje (kryło:))
Moje dzieci miały zamiar od razu przystąpić do naklejania. Zarekwirowałam naklejki. Poza tym uznali, że niektóre ilustracje już znają!!!(nie uznały tego za wadę:)G przeczytał sobie opowiadanie i zapoznał mnie z morałem:))To wkroczyliśmy w nowy rok z nowym kalendarzem!

odpowiedź
Emilia Dziubak 2 stycznia 2011 - 11:29

Piękny! Chcę go mieć! 😀

odpowiedź
Lunatica 2 stycznia 2011 - 12:32

Ha! U nas też oczywiście wisi! Póki co, pozaznaczane zostały urodziny najbliższych członków rodziny! No i okazuje się, że Pan Kuleczka ma urodziny 1 stycznia, Katastrofa i Pypeć w Dzień Babci i Dziadka, etc. Pytanie kiedy oni naprawdę mają urodziny?!

A! I jeszcze jedna drobniutka sugestia dla twórców (jeśli czytają :-)) – dobrze by było, gdyby gdzieś w okolicach nazw miesięcy umieszczone były numery, który to miesiąc w kolejności jest. J. nie umie jeszcze czytać, ale do doskonale liczy. I jak udało mu się powiedzieć, że babcia ma urodziny w pierwszym miesiącu, dziadek w drugim, to już trudniej było mu policzyć kartki do kwietnia, żeby stwierdzić kiedy urodziny mają mama z tatą 🙂

Dobrego Roku!

odpowiedź
aneta 2 stycznia 2011 - 15:05

No nie mów, że J. nie liczy do 4:))))

odpowiedź
Lunatica 2 stycznia 2011 - 15:13

Liczy liczy, jasne, że liczy! Przecież napisałam, że liczy doskonale! Ale… MSZ byłoby to ułatwienie. Zdecydowanie tak!

🙂

ps. teraz sama mu dopiszę numerki, a co?!

odpowiedź
Katarzyna Sadowska 2 stycznia 2011 - 16:57

Pan Kuleczka i jego ekipa to genialne wymyślenie pod każdą postacią wzbudza ciepły uśmiech :)))

odpowiedź
aneta 2 stycznia 2011 - 19:45

Dopisz numerki, oczywiście. A może by tak całościowe czytanie wprowadzić na nazwach miesięcy?(założę się, że Cars potrafi przeczytać:))
BTW, coś te maluchy zdolne są – K. liczy i rozpoznaje liczby do 20, no, może do 19, zaczyna dodawać na konkretach (tak do 6):))

odpowiedź
mala_forma 2 stycznia 2011 - 21:37

Tegoroczny kalendarz jest doskonały. Treści w nim mnóstwo, prawie jak szósty tom "Pana Kuleczki". Dziękujemy,

odpowiedź
-E.W. 3 stycznia 2011 - 15:04

>prawie jak szósty tom "Pana Kuleczki"< ja tam jestem roztargniona i z liczeniem szczerze mówiąc u mnie kiepsko, ale żyłam w przekonaniu ,że powstało dotąd 5 tomów Kuleczki:)

odpowiedź

Napisz komentarz