Jak żyrafa szyję myje? …czyli szumiące zagadki logopedyczne / Dlaczego ryba w stawie pływa? …czyli zagadki logopedyczne z głoską r

Autor: pidd

Dzieci uwielbiają zagadki. Ich rozwiązywanie jest doskonałą zabawą, która jednocześnie uczy i wychowuje. Informacja w postaci zagadki nawiązuje do naturalnej potrzeby odkrywania świata przez małe dziecko (…). Dla rozwijającego się dziecka całe otoczenie każdego dnia jest zbiorem zagadek, które przy pomocy swoich opiekunów lub też samo rozwiązuje. Zagadki pomagają także w poznawaniu nowych pojęć, wiadomości, nieznanych dotąd rzeczy. Mogą świetnie bawić nie tylko w przedszkolu, szkole czy w domu, ale także na spacerze i w podróży.

Wsparciem dla treści i formy zawartych na kartonikach zagadek są ilustracje. Do zilustrowania zagadek wydawnictwo Palatum zaprosiło Piotra Fąfrowicza, powołując się na słowa Ireny Słońskiej: Ilustracje wprowadzają dziecko w świat sztuki, są jakby elementarzem, który je zapoznaje z podstawowymi składnikami języka plastycznego, oswaja młodą i podatną wyobraźnię ze złożonym obrazem współczesnego widzenia świata. Porównywanie obrazków z rzeczywistością jest znowu pewnego rodzaju zagadką, zwróceniem uwagi na istotne cechy: kształty, kolory, proporcje, charaktrystyczne elementy (…). Każdy zestaw to 48 zagadek stanowiących fundament dla świetnej zabawy oraz wstęp do tworzenia nowych własnych zagadek.

Podobne posty

2 komentarze

María Inés 22 grudnia 2010 - 11:08

aaa! dlaczego nigdy tu nie dotarłam???
kocham tego kto to załozył!
🙂

odpowiedź
Anonimowy 27 grudnia 2010 - 13:20

Piękne! Mam nadzieje, że więcej wydawnictw pójdzie tym śladem… Dosyć badziewia!

odpowiedź

Napisz komentarz