Ilustracje – wystawa Magdy Wosik i Piotra Rychla w Krakowie

Autor: pidd

Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza na wernisaż wystawy Magdy Wosik i Piotra Rychla pt. Ilustracje w dniu 14 stycznia o godz. 19.15 przy ul. Mazowieckiej 43.

O autorach:

Magdalena Wosik
w swojej twórczości koncentruje się na rysunku satyrycznym, plakacie i ilustracji dla dzieci. Od wielu lat ilustruje rubryki dziecięce w czasopismach np. Miś, Gazecie Wrocławskiej, Dwutygodniku Świerszczyk. Współpracuje z wieloma wydawnictwami np. Ossolineum czy Egmont. Od roku 2011 jest kierownikiem Katedry Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Piotr Rychel
projektuje i brawurowo ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki. Czytelnicy uwielbiają stworzoną przez niego postać detektywa Pozytywki, bohatera książek Grzegorza Kasdepke. W roku 2003 objął stanowisko Redaktora Naczelnego dwutygodnika Miś, nadając mu odmieniony kształt i nowoczesną, atrakcyjną formułę. Kierował redakcją do roku 2008. Stworzył koncept graficzny i system identyfikacji wizualnej wydawnictwa Bajka.
Współautor (wspólnie z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. O, ja cię! Smok w krawacie! – Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i kropka 2011 w konkursie Empiku.


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

14.01.2015 
Spotkanie z autorami godz. 17.00
Wydział Sztuki UP
ul. Mazowiecka 43, pracownia nr 19
spotkanie autorskie z duetem ilustratorów poświęcone ilustracja dla dzieci na cztery ręce oraz ilustracji w świecie mediów cyfrowych.
15.01.2015 
Warsztaty ilustracyjne godz.18.00-20.00
Wydział Sztuki UP
ul. Mazowiecka 43, pracownia nr 19
Warsztaty ilustracyjne prowadzone przez Magdę Wosik i Piotra Rychla
zapisy na warsztaty: leni.zmijek@gmail.com

Podobne posty

Napisz komentarz