Ilustracja powyżej – wystawa

Autor: pidd
Galeria krakowskiej ASP (ul. Basztowa 18) zaprasza na wystawę Ilustracja powyżej, prezentującą twórczość ilustratorów młodego pokolenia związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Krakowska ASP rokrocznie wysyła w świat kolejnych utalentowanych ilustratorów, których twórczość ceniona jest na arenie międzynarodowej – zarówno w dziedzinie ilustracji książkowej, jak i komiksu. Wystawa Ilustracja powyżej przybliża działalność 23 osób reprezentujących różne stylistyki, różne dyscypliny, posługujących się rozmaitymi technikami – tradycyjnymi i cyfrowymi.


Dobra ilustracja kształtuje wyobraźnię na całe życie. To dlatego wobec Kopciuszka według Jana Marcina Szancera każdy inny Kopciuszek wydaje się co najmniej pospolity, a w sercu wzbiera żal na widok wymodelowanych w 3D Smurfów, w niczym nie przypominających sympatycznych stworzeń powołanych do życia przez Peyo. Artyści zaproszeni do udziału w wystawie w Galerii ASP cenią dobrą ilustrację, a więc sami taką tworzą. Przekonają się o tym wszyscy, którzy odwiedzą Galerię do 6 września.

W wystawie udział biorą:

Anna Andruchowicz, Weronika Banasińska, Artur Blusiewicz, Bolesław Chromry, Ewa Ciałowicz, Gabriela Cichowska, Barbara Iwańska, Mateusz Kamieński, Joanna Krótka, Robert Kuta, Agnieszka Łukaszewska, Aleksandra Młynarczyk-Gemza, Kaja Mucha, Marta Niedbał, Aleksandra Pacut, Urszula Palusińska, Alicja Pismenko, Julia Płoch, Marta Ruszkowska, Agata Starmach, Szymon Szelc, Krystyna Trybis i Dariusz Vasina.

Partnerem wystawy jest Księgarnia House of Albums.

kurator wystawy: Olga Grodniewicz
konsultacje: Artur Blusiewicz, Katarzyna Skrobiszewska, Dariusz Vasina
identyfikacja wizualna: Paweł Krzywdziak

Podobne posty

Napisz komentarz