III Festiwal Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Misja Kosmos

Autor: pidd

Trzecia edycja Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA odbędzie się pod hasłem Misja Kosmos. Jej bohaterkami są popularnonaukowe książki obrazkowe z zakresu nauk ścisłych: astronomii, kosmologii, fizyki czy matematyki. Ważnym kontekstem dla Festiwalu jest także dorobek literacki Stanisława Lema, który w swojej prozie science-fiction otworzył nowy rozdział refleksji humanistycznej, będącej na pograniczu nauki, technologii, filozofii i sztuki.  Podczas Festiwalu przyjrzymy się, jak książka obrazkowa wchodzi w dialog ze światem nauki. Sprawdzimy także, jak oddziałuje ona na twórców innych dziedzin sztuki, takich jak teatr, film czy muzyka.

Od 1 do 10 października Fabryka Sztuki w Łodzi stanie się miejscem, gdzie całe rodziny, dzieci, młodzież, ale także dorosłe osoby zainteresowane picturebookami będą mogły przyjrzeć się temu, jak książki obrazkowe pomagają zrozumieć fakty naukowe i prawa natury, a także rozbudzają ciekawość wszechświata. W programie znalazło się prawie 40 polskich i międzynarodowych wydarzeń realizowanych zarówno stacjonarnie, jak i prezentowanych online.  

Jak co roku centralną przestrzenią festiwalową stanie się artystyczna instalacja połączona z czytelnią. Autorka – Adźka Bielecka, inspirując się wyselekcjonowanymi książkami nawiązującymi do tematu przewodniego Festiwalu, stworzy zachęcające do lektury i refleksji miejsce w vintage’owym klimacie. Goście Festiwalu będą mogli także zakupić obecne w czytelni książki na stoisku wyjątkowej łódzkiej Księgarni Do Dzieła.

Trzon programu Festiwalu KROPKA+KRESKA stanowią spotkania, warsztaty twórcze i plastyczne, prowadzone przez autorów i autorki książek obrazkowych o tematyce kosmicznej: Małgorzatę Frąckiewicz, Bożkę Rydlewską, Jacka Ambrożewskiego, Justynę Styszyńską, Joannę Gębal i Monikę Zborowską, Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera, Annę Czerwińską-Rydel. Książki obrazkowe oraz proza Stanisława Lema stały się także inspiracją dla zaproszonych na Festiwal pedagogów i pedagożek do stworzenia autorskich warsztatów konstruktorskich, tanecznych, performatynych czy spaceru filozoficznego. Wiele miejsca podczas spotkań warsztatowych poświęcone będzie sylwetkom polskich naukowców i naukowczyń, którzy mieli wpływ na przełomowe odkrycia dotyczące kosmosu.

Dla osób dorosłych zainteresowanych picturebookami zarówno zawodowo, jak i osobiście, odbędzie się spotkanie dyskusyjne o fenomenie i sukcesie popularnonaukowych książek obrazkowych. W rozmowie udział wezmą autorzy (Boguś Janiszewski i Max Skorwider), redaktor wydawnictwa Dwie Siostry (Maciej Byliniak), pedagożka twórczości i trenerka (Monika Just) oraz  literaturoznawczyni i prezeska Polskiej Sekcji IBBY (Anna Czernow). Kolejnym spotkaniem eksperckim będzie twórcze śniadanie z Dawidem Ryskim (autorem identyfikacji wizualnej tegorocznego Festiwalu) dla studentów kierunków artystycznych związanych z ilustracją.

Wyróżniającym znakiem dla Festiwalu KROPKA+KRESKA jest bogaty program performatywny, w którym pokazujemy, jak książka obrazkowa inspiruje twórców innych dziedzin sztuki. W tym roku kosmiczne i lemowskie tropy zaprezentują: autorzy i autorki spektakli narracyjnych (Jacek Kaczmarek i Patrycja Napierała, Katarzyna Jackowska-Enemuo i Antoni Sojka), Mały Teatr Ilustracji („Księżyc” – spektakl Kamishibai), Dansema Dance Theatre z Litwy („Twinkles” – spektakl taneczny dla najnajów), Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum z Katowic („Wielkie Gorące Szybkie Puff” na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią”), Teatr Lalek Guliwer z Warszawy („Przyjaciel Automateusza – spektakl on-line na podstawie prozy Stanisława Lema), Frozen Charlotte ze Szkocja(„Valentina’s Galaxy”spektakl on-line inspirowany historiami kobiet w kosmosie).

W programie nie zabraknie również nieziemskiego szaleństwa. Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję stworzyć kosmiczny dress code, potańczyć podczas Kosmicznego Disko, obejrzeć on-line zwariowany serial familijny „NASZA – misja na Marsa” czy przeżyć międzyplanetarną przygodę, nocując w Fabryce Sztuki. A na finał Festiwalu koncert „Nie z tej Ziemi” zagra Asi Mina z kwartetem SONOS.

Partnerami KROPKI+KRESKI są Biblioteka Miejska w Łodzi, EC1, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, Księgarnia Do Dzieła. W ramach współpracy z Festiwalem instytucje te przygotowały różnorodne propozycje wydarzeń towarzyszących: pokazy filmów i animacji krótkometrażowych, seans w Planetarium, warsztaty twórcze i z kodowania, gra w podchody, doświadczenia naukowe, spotkanie wokół książek popularnonaukowych dla dorosłych, bookcrossing.  

Jak podkreślają członkinie kolektywu programowego Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Misja Kosmos:

Temat powstał z obserwacji polskiego rynku wydawniczego. Popularnonaukowe książki obrazkowe nie tylko święcą triumfy ekonomiczne, ale także przedstawiają ogromną wartość artystyczną i naukową. Wierzymy, że spotkanie z kulturą słowa i obrazu oraz z treściami naukowymi, rozbudza w młodych czytelnikach i czytelniczkach ciekawość świata i wyrównuje szanse edukacyjne. W tym roku przyjrzymy się światu z perspektywy kosmosu. W kolejnych latach czeka nas Misja Ziemia oraz Misja Człowiek. Na marginesie chcemy dodać, że w programie Festiwalu znajdą się nie tylko mądre i naukowe tematy, ale także spora dawka kosmicznego szaleństwa.   

Szczegóły programu: www.festiwalkropkaikreska.com oraz @kropkapluskreska

IDEA

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

Albert Einstein

Wszyscy pochodzimy z gwiazd. To powszechnie znany fakt naukowy. Najprościej mówiąc, gdy gwiazda umiera, wyrzuca w przestrzeń pierwiastki, z których zbudowana jest cała nasza planeta. 

Skoro jesteśmy częścią gwiezdnej rodziny, warto poznać się bliżej. Aktywujmy zatem wyobraźnię – najszybszą znaną ludzkości rakietę kosmiczną. Lecąc z prędkością światła, znaleźlibyśmy się na Słońcu w 8 minut i 20 sekund. Lecz wystarczy, że zamkniemy oczy, natychmiast przenosimy się na powierzchnię tej parzącej w stopy gwiazdy. Jak nie zgubić się w rozciągającej się przed nami czasoprzestrzeni? Szukajmy drogowskazów, które pozostawili we wszechświecie ziemscy naukowcy i naukowczynie. Ich teorie brały początek z brawurowej mocy ludzkiej wyobraźni. A gdy silniki naszej imaginacji zaczną słabnąć, wezwijmy na pomoc artystki i artystów. Jedni pomogą nam zrozumieć fakty naukowe, przepuszczając wiedzę przez filtr swoich dzieł. Inni, snując futurystyczne wizje wszechświata, odkryją przed nami nowe możliwe kierunki gwiezdnej podróży. 

Bohaterami III edycji Festiwalu KROPKA+KRESKA są autorzy i autorki książek obrazkowych, którzy podjęli się kosmicznej misji – popularyzowania poprzez sztukę wiedzy z zakresu nauk ścisłych: astronomii, kosmologii, fizyki czy matematyki. Ważnym kontekstem dla Festiwalu jest także dorobek literacki Stanisława Lema, który w swojej prozie science-fiction otworzył nowy rozdział refleksji humanistycznej, będącej na pograniczu nauki, technologii, filozofii i sztuki. 

Książka obrazkowa ma jedyną w swoim rodzaju moc zasilania wyobraźni. Łączy w sobie kulturę słowa i obrazu. Podczas Festiwalu przyjrzymy się, jak wchodzi ona w dialog ze światem nauki. Rozbudza naszą ciekawość. Pomaga zrozumieć prawa natury. Sprawdzimy, jak oddziałuje ona na twórców innych dziedzin sztuki, takich jak teatr, film czy muzyka.

Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na pokład festiwalowej rakiety.  Zbadajmy razem wszechświat sztuki i nauki – w interaktywnej kosmicznej czytelni, na warsztatach i spotkaniach wokół książek obrazkowych, na eksperckich wykładach oraz podczas różnorodnych wydarzeń artystycznych inspirowanych ilustracją i literaturą. 

Przed nami – Misja Kosmos. Ruszamy!

PROGRAM GŁÓWNY I WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

WYDARZRNIA NA ŻYWO

1 października (piątek), OTWARCIE FESTIWALU

godz. 16.30

Stratosferyczna moda na różne okazje, czyli kosmiczny dress code

warsztat rodzinny (4+) / prowadzenie: Jola Królicka

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 18.00

Otwarcie Festiwalu oraz instalacji/czytelni „Misja Kosmos”

instalacja/czytelnia (dla wszystkich) / autorka: Adźka Bielecka

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Czytelnia będzie otwarta przez cały czas trwania Festiwalu w godzinach:

01.10 (piątek) – godz. 18.00-20.00

02-03.10 (sobota-niedziela) – godz. 10.00-20.00

04-07.10 (poniedziałek-czwartek) – godz. 12.00-20.00

08-10.10 (piątek-niedziela) – godz. 10.00-20.00

Stoisko sprzedażowe wyjątkowej łódzkiej Księgarni Do Dzieła będzie czynne w dwa festiwalowe weekendy (01-03 oraz 08-010 października) w godzinach otwarcia czytelni/instalacji.

Biblioteka Miejska w Łodzi zorganizuje również specjalny kącik do bookcrossingu.

godz. 18.30

Kosmiczne Disko

wydarzenie rodzinne / DJ-e Chłopcy i Obcy (w składzie: Antoni Krzyżanowski, Dawid Ryski, Paweł Szalak)

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

2 października (sobota)

godz. 11.00

Jak wykarmić się z rysowania? Twórcze śniadanie z Dawidem Ryskim

spotkanie dla studentów kierunków artystycznych związanych z ilustracją z Dawidem Ryskim – autorem ilustracji i plakatu tegorocznej edycji Festiwalu KROPKA+KRESKA

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 12.00

Początek. Kosmiczny spacer filozoficzny

warsztat/spacer rodzinny + seans w Planetarium (6+) / prowadzenie: Anna Jurek

Spacer inspirowany książką. „Kosmos. To czego dorośli Ci nie mówią” autorstwa Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera (wydawnictwo Publicat).

miejsce: EC1 (wejście do Planetarium od ul. Targowej 1/3)

godz. 15.00

Superbohaterki, czyli kto zajrzał do środka Ziemi, a kto wysłał w kosmos rakietę?

warsztat plastyczny (6+) / prowadzenie: Małgorzata Frąckiewicz – autorka książki „Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia” (wydawnictwo Ezop).

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 17.00

Młodzi Astronauci 

warsztat rodzinny (6+) / prowadzenie: Tomasz Grabowski

Wielokierunkowe działania warsztatowych, konstruktorskich i performatywnych inspirowane książką „Profesor Astrokot poznaje komos” (tekst: Dominic Walliman, il. Ben Newman, tłum.: Andrzej Stołecki. Wydawnictwo Entliczek, 2016)

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 19.00

Piękny jest robot. Opowieści z krainy kwantów

spektakl narracyjny (6+) / opowiadacze: Jacek Kaczmarek, Patrycja Napierała

Fantastyczne opowieści w muzycznej oprawie, czerpiące z poetyki „Bajek robotów” Stanisława Lema oraz inspirowane odkryciami współczesnej nauki.

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 21.00

Międzyplanetarna przygoda, czyli kosmiczna nocowanka w Fabryce Sztuki

nocne spotkanie z przygodą i  filmem s-f (7+) / prowadzenie i animacja: Joanna Filarska i Wiktor Moraczewski (Teatr Chorea)

Pełne kosmicznych przygód nocowanie w Fabryce Sztuki z pokazem filmu „NASZA – misja na Marsa” wyprodukowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

3 października (niedziela)

godz. 10:30

Fizyka śniadaniowa

warsztat rodzinny (4+) / prowadzenie: mgr Jerzy Krysiak – twórca pokazów fizycznych z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 12.00-16.00

Piknik w kosmosie. Warsztaty tworzenia pop-up’ów  

warsztat plastyczny (11+) / prowadzenie: Bożka Rydlewska – artystka, ilustratorka, twórczyni papierowych trójwymiarowych rzeźb inspirowanych książkową techniką pop-up

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 12.00 i 15.00

Księżyc

spektakl Kamishibai (tradycyjny japoński teatr ilustracji/obrazu)  + warsztaty plastyczne (4+) / Mały Teatr Ilustracji

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 12.00

Se-Ma-For w kosmosie (wydarzenie towarzyszące)

pokaz animacji krótkometrażowych (5+) ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego

miejsce: Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1)

godz. 15.00

Paranormalne warsztaty (dla nieumiejących rysować)

warsztat plastyczny (14+) / prowadzenie: Jacek Abrożewski – autor książki „Mała ilustrowana kronika polskich zjawisk paranormalnych (1927-2012)” (wyd. Pan Tu Nie Stał, 2021). 

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 17.00

Którędy do gwiazd?

spotkane autorskie (7+) z Anną Czerwińska-Rydel

Spotkanie autorskie wokół książek:

  • „Którędy do gwiazd? Historia Elżbiety Heweliusz, pierwszej kobiety astronom” (tekst: Anna Czerwińska-Rydel, projekt graficzny i rysunki: Marta Ignerska. Wydawnictwo Muchomor, 2014)
  • „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem” (tekst: Anna Czerwińska-Rydel, ilustracje: Agata Dudek, projekt graficzny: Małgorzata Frąckiewicz/Poważne Studio. Wydawnictwo Muchomor, 2011)
  •  biografia Stanisława Lema (wydawnictwo Literatura, 2021).

prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

4 października (poniedziałek)

godz. 16.30-18.00

Ale kosmos (wydarzenie towarzyszące)

warsztat plastyczny (5+) / prowadzenie: Monika Barriga/Paulina Płuciennik

miejsce: Biblioteka OTWARTA (ul. Narutowicza 8/10)

5 października (wtorek)

godz. 17.00-18.00

Kosmiczny wyścig (wydarzenie towarzyszące)

warsztat z kodowania (10+) / prowadzenie: Łuksza Krawczyński/Paulina Płuciennik

miejsce: Biblioteka OTWARTA/KINDLOTEKA (ul. Narutowicza 8/10)

6 października (środa)

godz. 16.30-18.00

Kosmiczne przygody (wydarzenie towarzyszące)

gra w podchody (10+) / prowadzenie: Magdalena Szyburska

miejsce: Biblioteka OTWARTA (ul. Narutowicza 8/10)

7 października (czwartek)

godz. 17.00

Pierwszy krok w kosmos (wydarzenie towarzyszące)

twórczy warsztat (6-8 lat z opiekunami) / prowadzenie: Kamila Szpotańska/Anna Biniek

miejsce: Biblioteka TUVIM (ul. Tuwima 46)

godz. 18.00

Jakie tajemnice skrywa wszechświat – przegląd kosmicznych książek dla dużych (wydarzenie towarzyszące)

spotkanie/przegląd książek (16+) / prowadzenie: Paulina Frankiewicz

miejsce: Księgarnia Do Dzieła (ul. Próchnika 3)

8 października (piątek)

godz. 10.00, 14.00

Twinkles

spektakl taneczny dla najnajów (4-24 miesiące)

Dansema Dance Theartre (Litwa) 

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 18.00

Obrazkowe książki popularnonaukowe w natarciu! Czyli o tym, gdzie rodzi się sukces…

dyskusyjne spotkanie eksperckie (16+) / prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda

W rozmowie udział biorą autorzy (Boguś Janiszewski i Max Skorwider), redaktor wydawnictwa Dwie Siostry (Maciej Byliniak), pedagożka twórczości i trenerka (Monika Just) oraz  literaturoznawczyni i prezeska Polskiej Sekcji IBBY (Anna Czernow).

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 18.00

Idol. Mikołaj Kopernik

warsztat plastyczny (6+) / prowadzenie: Justyna Styszyńska – autorka serii interaktywnych książek „IDOL” (wydawnictwo Widnokrąg) o sławnych ludziach nauki i sztuki.

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

9 października (sobota)

godz. 12.00

Dzień, Noc, Światło… Szczypta bajkowej poezji na oswajanie ciemności

warsztat rodzinny (3+) / prowadzenie: Joanna Gębal i Monika Zborowska – autorki serii książek „Popatrz w niebo” (wydawnictwo Muchomor)

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 12.00

Rzeczy niewyobrażalne

warsztat futurologiczny (6+) / prowadzenie: Anna Jurek

Warsztat będzie inspirowany „Bajkami robotów” Stanisława Lema, a także książkami: „Kwarki, fotony i jajko na twardo, czyli fizyka kwantowa i jej tajemnice” (Kaid-Salah Ferron Sheddad, wydawnictwo Adamada) oraz „Księżyc zapomniał” Jimmy Liao (Wydawnictwo Officyna).

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 15.00

Skąd się wziął wszechświat i jak to możliwe, że z niczego?

humorystyczne spotkanie warsztatowe (8+) / prowadzenie: Boguś Janiszewski i Max Skorwider – autorami książki „Komos. To, o czym dorośli Ci nie mówią” (wydawnictwo Publicat, 2019)

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 18.00

Wielkie Gorące Szybkie Puff

spektakl (9+) / Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

Spektakl na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią” z drobną domieszką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka (reżysera spektaklu)

miejsce: Studio Filmowe Arterion (ul. Pomorska 69/71)

10 października (niedziela)

godz. 12.00

Opowieści kosmicznego pyłu, czyli historie z nieskończonością w tle

spektakl narracyjny (6+) / opowiadaczka: Katarzyny Jackowskiej-Enemuo / muzyka: Antoni Sojka

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 15.00

Niesamowity wszechświat – fizyka w tańcu

warsztat taneczno-ruchowy (9+) / prowadzenie: Andrzej Molenda

warsztat inspirowany książką „Niesamowity wszechświat” Karoliny Bąkowskiej i Asi Gwis (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

godz. 15:00

Przekładaniec z Lema i Wajdy

pokazy filmów (16+) – „Przekładaniec” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz „Test Pilota Pirxa” w reżyserii Marka Piestraka

miejsce: Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1)

godz. 17.00
Finałowy koncert Festiwalu: Nie z tej ziemi
koncert dla całych rodzin / zagrają załoga Kwartet SONOS, a za sterami stanie Asi Mina

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

WYDARZENIA ONLINE

od 1 października (piątek)

godz. 18.00

Przyjaciel Automateusza

spektakl on-line na (6+) / Teatr Lalek Guliwer z Warszawy

Spektakl na podstawie prozy Stanisława Lema ze zbioru opowiadań „Bajki robotów”.

miejsce: YOUTUBE (dostępny do 10 października godz. 20.00)

godz. 18.00

Valentina’s Galaxy

spektakl w języku angielskim on-line (2-6 lat) / Frozen Charlotte (Szkocja)

Spektakl inspirowany historiami kobiet w kosmosie (Walentyny Tierieszkowej – pierwszej astronautki i Mae Jemison – pierwszej czarnoskórej kobiety w kosmosie).

miejsce: YOUTUBE / (dostępny do 10 października godz. 20.00)

od 4 października (piątek)

godz. 18.00

NASZA – misja na Marsa – 5-odcinkowy familijny serial przygodowy on-line

Produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Link do każdego z odcinków serialu będzie aktywny od:

ODCINEK I: 04.10, godz. 18.00

ODCINEK II: 05.10, godz. 18.00

ODCINEK III: 06.10, godz. 18.00

ODCINEK IV: 07.10, godz. 18.00

ODCINEK V: 08.10, godz. 18.00

Link do każdego z odcinków serialu będzie dostępny 24 godziny od momentu jego publikacji.

od 7 października (czwartek)

godz. 18.00
Którędy do gwiazd? (premiera nagrania spotkania)
spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel on-line (7+) / prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda

miejsce: YOUTUBE / nagranie będzie dostępne do odwołania

od 10 października (niedziela)

godz. 18.00

Obrazkowe książki popularnonaukowe w natarciu! Czyli o tym, gdzie rodzi się sukces… (premiera zapisu spotkania)

dyskusyjne spotkanie eksperckie on-line (16+) / prowadzenie Anna Mrozińska-Szmajda

W rozmowie udział biorą autorzy (Boguś Janiszewski i Max Skorwider), redaktor wydawnictwa Dwie Siostry (Maciej Byliniak), pedagożka twórczości i trenerka (Monika Just) oraz  literaturoznawczyni i prezeska Polskiej Sekcji IBBY (Anna Czernow).

miejsce: YOUTUBE / nagranie będzie dostępne do odwołania

od 15 października (piątek)

godz. 18.00

Opowieści kosmicznego pyłu, czyli historie z nieskończonością w tle (premiera zapisu spektaklu)

spektakl narracyjny on-line (6+) / opowiadaczka: Katarzyny Jackowskiej-Enemuo / muzyka: Antoni Sojka

miejsce: YOUTUBE

Bilety na wydarzenia można kupić: https://ewejsciowki.pl/lodz/repertuar?query=kreska

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com.
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość wejściówek oraz imiona i nazwiska uczestników
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)
Zarezerwowane bilety będzie można wykupić pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność tylko gotówką. 

Dostęp do wszystkich wydarzeń on-line jest bezpłatny

Lokalizacje wydarzeń festiwalowych:

Fabryka Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3)
Biblioteka OTWARTA (ul. Narutowicza 8/10
Biblioteka TUVIM (ul. Tuwima 48)
Planetarium EC1 (ul Targowa 1/3)
Księgarnia Do Dzieła (ul. Próchnika 3)

KOLEKTYW PROGRAMOWY: Ola Shaya, Anna Mrozińska-Szmajda, Kamila Majchrzycka-Szymańska

ORGANIZATOR: Fabryka Sztuki w Łodzi

PARTNERZY: Teatr CHOREA, Biblioteka Miejska w Łodzi, Księgarnia Do Dzieła, EC1, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Kinematografii Wydawnictwa: Publicat, Wilga, Ezop, Media Rodzina, Dwie siostry, Wytwórnia, Entliczek, Zakamarki, Muchomor

MATRONAT/PATRONAT MEDIALNY: Kosmos dla dziewczynek, Czas Dzieci, Polska Ilustracja dla dzieci, Plaster Łódzki, Mądre Książki, IBBY
IDENTYFIKACJA WIZUALNA: Dawid Ryski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Fundację PZU.

Podobne posty

Napisz komentarz